Wysoki cholesterol

Hipercholesterolemia - podwyższony poziom cholesterolu we krwi - to przypadłość ponad połowy mieszkańców Polski w wieku 18-79 lat. Kilka procent się leczy, czyli redukuje wysokie ryzyko zawału serca czy udaru. Liczby tych zdarzeń pokazują, że zbyt wielu z nas nie jest jednak świadoma stosunkowo łatwego w leczeniu – przynajmniej na początku - problemu. A nie tylko osoby starsze i z nadwagą borykają się z podwyższonym cholesterolem.

Czytaj dalej
News
0 komentarze
339 odsłony

Lecznicza marihuana

O leczniczych właściwościach marihuany wiadomo już od dawna. Pierwszy, znany nam opis jej działania i stosowania, pojawił się w  staroegipskim papirusie medycznym - Papirusie Ebersa sporządzonym ok. 1550 roku p.n.e. Zostały w nim opisane informacje dotyczące chorób, chirurgii oraz stosowania roślin leczniczych. Obszerną część dokumentu obejmuje opis konopi. Przez kolejne wieki konopie wykorzystywane były zarówno do celów medycznych, jak i przemysłowych.

Czytaj dalej
News
0 komentarze
298 odsłony

Ekologiczne zabezpieczenie

Menstruacja to cały czas w Polsce temat tabu. Nie wiadomo właściwie dlaczego, przecież to część kobiecości, macierzyństwa, ale nikt o tym chętnie nie mówi, a już tym bardziej o środkach higieny osobistej, czyli podpaskach i tamponach. A przeciętna kobieta zużywa ich ok. 11-15 tysięcy w trakcie swojego życia. To dwa razy więcej niż liczba pieluch zużywanych przez jedno dziecko.

Czytaj dalej
News
0 komentarze
331 odsłony

Naturalne środki czystości – bezpieczne i skuteczne

W każdym mieszkaniu czystość jest podstawowym walorem estetycznym – niezależnie od tego, czy mówimy o regularnym wycieraniu kurzów czy o utrzymywaniu nienagannego stanu talerzy, sztućców oraz innych akcesoriów kuchennych.

Czytaj dalej
News
0 komentarze
445 odsłony

Zadbaj o siebie po szczepieniu

Pandemia Covid-19 trwa już drugi rok. Kilka miesięcy temu zaczęły się szczepienia wywołujące odporność przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Są ich zwolennicy, ale nie brakuje też przeciwników.

Czytaj dalej
News
0 komentarze
496 odsłony

Niezwykłe właściwości oleju konopnego

Od kilku lat mamy na rynku kosmetycznym bum na produkty wytworzone na bazie oleju konopnego. Skąd taka ich popularność? Odpowiedź jest prosta – za sprawą ich niezwykłych naturalnych właściwości, które są niezwykle cenne dla naszej skóry.

Czytaj dalej
News
0 komentarze
481 odsłony
Dziękujemy za wasze zaufanie
Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasz sklep używa plików cookies. Dowiedz się więcej w naszej polityce prywatności