Suplementy dietyCo to są suplementy diety? To środki spożywcze, nie leki, które mają na celu dostarczyć naszemu organizmowi niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania witaminy i minerały, np. witaminy A, C, D3, E, K, B1,B2, B6, B12, niacybę, kwas pantotenowy, kwas foliowy, biotynę, wapń, magnez, żelazo, miedź, jod, cynk, mangan, sód, potas, selen, chrom, molibden, fluorki, chlorki, fosfor, bor i krzem. Często ich dodatkowymi składnikami są także sproszkowane zioła lub ich wyciągi, aminokwasy, probiotyki, prebiotyki, błonnik, luteinę i kwasy tłuszczowe.

Suplementy nie mogą zastąpić nam odpowiedniej diety, mają ją wzbogacić i uzupełnić. Na przykład w okresie jesienno-zimowym, kiedy nie dostarczamy naszemu organizmowi odpowiednich dawek witamin czy minerałów, ponieważ w tym okresie większość warzyw i owoców po prostu ich nie posiada.

Suplementy diety to nie leki, ale zawierają skoncentrowane substancje odżywcze w postaci kapsułek (najczęściej), tabletek, proszku, płynu lub innym, pozwalającym na łatwe dawkowanie. Najlepiej jest skonsultować z lekarzem przyjmowanie danych suplementów. Ich różnorodność na rynku jest ogromna. Są suplementy diety na kości i stawy, wspomagające odporność, trawienie, serce. Suple na odchudzanie i poprawę wzroku, zwalniające procesy starzenia się organizmu i przyśpieszające powrót do zdrowia po chorobach czy operacjach. Część suplementów jest syntetyczna, część naturalna produkowana na bazie ziół.

Ważne, jeśli zdecydujemy się na suplementację, aby kupować suplementy diety od znanych i sprawdzonych producentów. W naszym sklepie sprzedajemy wyłącznie takie suplementy diety. Oferujemy suplementy diety polskich producentów, takich jak między innymi: Pharmovit, Aura Herbals, ForMeds, czy Medverita oraz marki zachodnie, m.in. Swanson Health Products z USA, która zajmuje się ich produkcją już od 1969 roku, Doctor’s  Best, Jarrow Formulas, Nordic Naturals, Life Extension. Wytwarzane przez te firmy suplementy są wynikiem wielu badań.

Kto powinien wspomagać się suplementacją? Najczęściej zalecana jest osobom, których zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze jest wyższe niż możliwości dostarczenia ich z dietą. Powodów do stosowania suplementów może być wiele, niektóre z nich to:

  • brak możliwości właściwego skomponowania diety,
  • intensywny wysiłek fizyczny,
  • stany fizjologiczne takie jak ciąża, karmienie piersią, menopauza,
  • intensywny wzrost dzieci,
  • wiek starszy,
  • diety specjalne, za pomocą których niemożliwy jest dowóz wszystkich witamin i składników mineralnych (np. dietę wegetariańską trzeba uzupełniać w suplementy wit. B12),
  • różnego rodzaju choroby,
  • powszechny niedobór witaminy D w polskiej populacji.

Dziękujemy za wasze zaufanie
Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasz sklep używa plików cookies. Dowiedz się więcej w naszej polityce prywatności