Naturalne antydepresanty


Okresowe stany depresyjne przytrafiają się chyba każdemu, bez wyjątku. Jedni potrafią otrząsnąć się z nich w miarę szybko, innych stan taki może przytłoczyć na tyle mocno, że tygodniami, a nawet miesiącami nie potrafią normalnie funkcjonować.

Taki zły nastrój najczęściej dopada nas jesienią, kiedy dni są coraz krótsze i  słońca coraz mniej. Po co sięgamy wówczas, aby poprawić sobie humor? Po mleczną czekoladę z orzechami, chipsy, winko… To może pomoc, ale na krótko. Poza tym ma skutki uboczne, w postaci m.in. pustych kalorii.

Mamy do wyboru inne naturalne naturalne i bezpieczne w stosowaniu środki antydepresyjne,  dużą popularnością cieszą się m.in.: olejki CBD, żeń-szeń, kwasy Omega-3, witamina D oraz witaminy z grupy B, które w znaczący sposób wpływają na funkcjonowanie mózgu oraz całego układu nerwowego. Poza tym pomóc nam mogą płatki owsiane zmniejszające uczucie zmęczenia i podenerwowania, szpinak zawierający kwas foliowy, który pomaga w produkcji serotoniny i dopaminy, sezam (można dodawac go np. do sałatek) zawierający cynk, który pomaga radzić sobie ze stresem i depresją oraz dziurawiec hamujący rozkład serotoniny, której niedobór wpływa na obniżony nastrój, przygnębienie i złość. I jeszcze czekolada, ale gorzka. Wzmaga produkcję dopaminy, endorfin i serotoniny, czyli hormonów szczęścia. Związki zawarte w czekoladzie: poprawiają samopoczucie, działają relaksująco, powodują uczucie radości, szczęścia. Wystarczy kostka lub dwie dziennie. Ważne, żeby w składzie czekolady kakao było na pierwszym miejscu.

Antydepresanty to leki na depresję, czyli zaburzenie psychiczne charakteryzujące się m.in.: złym samopoczuciem, osłabionym nastrojem, ciągłym zmęczeniem, pesymistycznym nastawieniem. Zanim sięgniemy po leki, spróbujmy naturalnych metod.

Inne zioła stosowane jako środki antydepresyjne to również: melisa, passiflora, ashwagandha, kozłek lekarski, dereń jamajski (zwany też jamajskim snem ryby), serdecznik pospolity, glistnik jaskółcze ziele, różeniec górski, damiana oraz gotu kola.

Dziękujemy za wasze zaufanie
Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasz sklep używa plików cookies. Dowiedz się więcej w naszej polityce prywatności